Hydroizolacyjne – natrysk fundamentów

Rodzajem zabezpieczenia przeciw wilgoci jest izolacja pionowa. Tego typu zabezpieczenie chroni fundamenty od strony gruntu. Izolacja fundamentów ma na celu również ocieplenie ścian fundamentowych, a także podłogi znajdującej się na gruncie. Zastosowanie takiego rozwiązania sprawi, że podniesie się ciepłota murów, co pozytywnie wpłynie na zużycie energii w całym domu.

Izolację pionową fundamentów można wykonywać z różnego rodzaju materiałów. Jednym z nich jest pianka poliuretanowa, która posiada znakomite własności termo i hydroizolacyjne, a przy tym jest bardzo odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne

Izolacja fundamentów piana PUR

Izolacja fundamentów metodą natrysku piany poliuretanowej zamkniętokomórkowej to najlepsze rozwiązanie dostępne na rynku. Piana bowiem tworzy jednolitą powłokę, która doskonale chroni przed jakimkolwiek dostępem wody (perfekcyjna izolacja 95 % zamkniętej komórki) oraz przed przenikaniem zimna przez fundament do muru. Jest to wzorowe rozwiązanie do izolacji fundamentów, gdyż zapewnia idealną szczelność.